cercador

Agenda

Divendres, 20 de Juliol de 2018

Calendari Agenda: Juliol de 2018
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 12526272829301
Setmana 22345678
Setmana 39101112131415
Setmana 416171819202122
Setmana 523242526272829
Setmana 6303112345

ENQUESTA

Ha sortit al carrer el número 67 de la publicació municipal Viure Vallirana. La llegeixes?

Actualitat

Més noticies

Pressupostos Participatius: es podran fer 3 dels 18 projectes presentatsParticipació  20/07/2018

Pressupostos Participatius: es podran fer 3 dels 18 projectes presentats

La semaforització per sortir cap a Barcelona des d'Av. Vall del Sol (a l’alçada de les Sedes) és la proposta més votada

20/07/2018. Ahir es van presentar a la Masia Molí de Can Batlle els resultats de les votacions dels Pressupostos Participatius 2018, que faran realitat 3 dels 18 projectes presentats. El...


Es culmina el segon Casal d’Estiu Inclusiu i d’IntegracióMunicipal  20/07/2018

Es culmina el segon Casal d’Estiu Inclusiu i d’Integració

Una iniciativa declarada bona pràctica municipal per part de la Federació de Municipis de Catalunya i de la Fundació Pi i Sunyer

20/07/2018. Del 2 al 13 de juliol s’ha dut a terme a les escoles La Ginesta i Campderrós la segona edició del Casal d’Estiu Inclusiu i d’Integració organitzat des de l’Ajuntament...


Bons resultats del Vall d’Arús a les PAU 2018Ensenyament  20/07/2018

Bons resultats del Vall d’Arús a les PAU 2018

Tots els i les alumnes presentats han aprovat

20/07/2018. En la convocatòria de juny de les Proves d’Accés a la Universitat 2018 tots els i les alumnes de l’Institut Vall d’Arús que s’hi han presentat han aprovat. Des del...


Nou sistema de telegestió de la xarxa d’aiguaServeis  19/07/2018

Nou sistema de telegestió de la xarxa d’aigua

Automatització de les instal·lacions d’abastament d’aigua amb informació a temps real

19/07/2018. L’alcaldessa de Vallirana, Eva Martínez, el regidor d’Urbanisme, Jordi Urrea, i l’enginyer municipal, Pau Moreno, van visitar ahir les instal·lacions d’Aigües de...


Radars informatius de control de velocitatVia Pública  19/07/2018

Radars informatius de control de velocitat

Als carrers Colòmbia i Veneçuela

19/07/2018. S’han instal·lat uns radars als carrers Colòmbia i Veneçuela que informen als conductors de la velocitat en què circulen, indicant quan superen la velocitat permesa i quan...


Pressupostos Participatius: avui la presentació pública dels resultatsParticipació  19/07/2018

Pressupostos Participatius: avui la presentació pública dels resultats

A les 20 h a la Masia Molí de Can Batlle

19/07/2018. Aquest vespre, a partir de les 20 h a la Masia Molí de Can Batlle, es donaran a conèixer el projecte o projectes que quedaran. Seran executats fruit dels resultats de les...


El Lledoner prepara la seva Festa Major 2018Barris  19/07/2018

El Lledoner prepara la seva Festa Major 2018

Se celebrarà dissabte 28 de juliol sota l’organització de l’AAVV El Lledoner

19/07/2018. L’Associació de Veïns ja té a punt la celebració de la Festa Major 2018, que se celebrarà dissabte 28 de juliol al carrer del Riu Llobregat. Diferents activitats ompliran...


Estiu Viu: exposició del fons de la Regidoria de CulturaCultura  18/07/2018

Estiu Viu: exposició del fons de la Regidoria de Cultura

Fins al 31 de juliol

18/07/2018. La Regidoria de Cultura se suma a l’Estiu Viu 2018 amb una exposició en què es mostren diferents elements del seu fons, en concret pintures i peces d’escultura....


Estiu Jove: sortida a la Residència “El Petit Hostalet”Joventut  18/07/2018

Estiu Jove: sortida a la Residència “El Petit Hostalet”

Tarda amb jocs de taula, piscina i berenar

18/07/2018. El dimecres 25 de juliol hi ha programada una nova activitat de la Regidoria de Joventut dins el programa Estiu Viu-Estiu Jove, es tracta d’una sortida a la residència “El...


El Consell Comarcal del Baix Llobregat reclama per unanimitat un parc de bombers al massís de l’OrdalMedi Natural  17/07/2018

El Consell Comarcal del Baix Llobregat reclama per unanimitat un parc de bombers al massís de l’Ordal

En una zona central, que inclou Vallirana, que encapçala aquesta demanda

17/07/2018. Dilluns 16 el Consell Comarcal va aprovar per unanimitat una moció relativa a les mancances del servei de bombers en els municipis del sector central de les Muntanyes del Baix:...


XIV Baixada de Trastos: bases publicadesFesta Major  17/07/2018

XIV Baixada de Trastos: bases publicades

Organitzada per APUNT-Diables Banyuts

17/07/2019. Ja es comencen a conèixer alguns dels actes que formaran part del programa de Festa Major (que es farà públic i es repartirà a finals d’agost) i un dels actes que en els...


L’Àrea de Gol va tancar la 30a edició amb les finals de dissabteEsports  16/07/2018

L’Àrea de Gol va tancar la 30a edició amb les finals de dissabte

Es van proclamar els 5 equips guanyadors

16/07/2018. Un any més l’AE Vallirana ha culminat una nova edició del torneig de futbol sala Àrea de Gol. Des de les 17 h i fins a les 22.30 h es van disputar les 5 finals que tancaven...


Estiu Viu 2018: Torneig de Ping-PongEsports  16/07/2018

Estiu Viu 2018: Torneig de Ping-Pong

Dilluns 23 de juliol, a la tarda

16/07/2018. Dins les activitats que la Regidoria de Joventut organitza a l’Estiu Viu 2018, dilluns 23 de juliol a partir de les 18 h se celebrarà un torneig de Ping-Pong a la zona del...


La Comissió dels Pressupostos Participatius valida el resultat de les votacionsParticipació Ciutadana  13/07/2018

La Comissió dels Pressupostos Participatius valida el resultat de les votacions

Les propostes guanyadores es coneixeran a l’acte públic que se celebrà dijous 19 de juliol, a les 20 h, a la Masia Molí de Can Batlle.

13/7/2018. La Comissió dels Pressupostos Participatius es va reunir ahir per a valorar els resultats de les votacions del primer projecte dels Pressupostos Participatius de Vallirana,...


Festa Eivissenca Lúppiter i Youngsters 18Joventut  13/07/2018

Festa Eivissenca Lúppiter i Youngsters 18

Dissabte 21 de juliol, a les 23 h, al Parc Central

13/7/2018. Si vols viure una nit màgica i ambientada al més pur estil Eivissa, no et perdis la festa eivissenca LÚPPITER organitzada des de la Regidoria de Joventut de Vallirana, amb la...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Falten

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem