cercador

Agenda

Dijous, 19 de Abril de 2018

Calendari Agenda: Abril de 2018
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 12627282930311
Setmana 22345678
Setmana 39101112131415
Setmana 416171819202122
Setmana 523242526272829
Setmana 630123456

ENQUESTA

Fins al 14 de maig es poden presentar propostes als pressupostos participatius 2018. Hi aportaràs propostes?

Actualitat

Més noticies

I Plantada Intergeneracional d’ArbresJornades Intergeneracionals  19/04/2018

I Plantada Intergeneracional d’Arbres

Diumenge 22, per a nets i avis

19/04/2018. Dins els actes de les Jornades Intergeneracionals s’ha inclòs una novetat. La 1a Plantada Intergeneracional d’Arbres pensada per a avis i nets, en un acte a favor del Medi...


Es torna a suspendre el servei de renovació i/o expedició del DNI a ValliranaServeis  19/04/2018

Es torna a suspendre el servei de renovació i/o expedició del DNI a Vallirana

Així ho ha comunicat la Policia Nacional

18/04/2018. Tot i que aquest mes d’abril es va reprendre el servei que la Policia Nacional donava a Vallirana per a l’expedició i/o renovació del Document Nacional d’Identitat...


Es renova l’acord amb Unió de Botiguers per a ajuts d’urgència social d’alimentació i higieneServeis Socials  19/04/2018

Es renova l’acord amb Unió de Botiguers per a ajuts d’urgència social d’alimentació i higiene

L’Ajuntament adquireix 200 targetes de compra per un valor total de 20.000 € que es destinaran a 200 famílies en situació de greu necessitat

19/04/2018. L’Ajuntament de Vallirana i la Unió de Botiguers de Vallirana van signar un any més l’acord per l’adquisició per part de l’ens municipal de 200 targetes de compra amb...


Sortida de primavera dels infants de la TalaiaEnsenyament  19/04/2018

Sortida de primavera dels infants de la Talaia

Per passejar i alhora conèixer algunes plantes i flors

19/04/2018. Els infants de 2-3 anys de l’Escola Bressol Municipal La Talaia van fer ahir una sortida de primavera que els va portar per camins saludables fins arribar a la Floristeria...


Fira de Sant Jordi 2018Festes  18/04/2018

Fira de Sant Jordi 2018

Dilluns 23 amb paradetes i activitats esportives i culturals

18/04/2018. Dilluns 23 d’abril és Sant Jordi i l’Ajuntament organitza un any més la Fira de Sant Jordi a l’entorn de la Masia Molí de Can Batlle amb paradetes de roses, llibres i...


Llistat provisional de les borses de treball dels Plans d’Ocupació de l’Ajuntament 2018Ocupació  17/04/2018

Llistat provisional de les borses de treball dels Plans d’Ocupació de l’Ajuntament 2018

Per a la contractació de personal laboral temporal

17/04/2018. Ja es pot consultar el llistat provisional del procés de selecció de les borses de treball per a la contractació de personal laboral temporal, dins dels plans d’ocupació...


Festival de colors: arriba la 3a Festa HoliJornades Intergeneracionals  17/04/2018

Festival de colors: arriba la 3a Festa Holi

Aquest dissabte 21, a les 17 h

17/04/2018. El 3r festival de colors de Vallirana, la Festa Holi, arriba aquest dissabte 21 a les 5 de la tarda al Parc Central amb l’espectacle Holi Dolly que inclou animació, jocs i...


Ja es pot veure el Ple del 12 d’abrilMunicipal  17/04/2018

Ja es pot veure el Ple del 12 d’abril

Al canal de Youtube: “Plens municipals Ajuntament de Vallirana”

17/04/2018. Des d’avui ja es poden veure tots els punts del Ple ordinari que es va fer a l’Ajuntament de Vallirana dijous 12 d’abril, en què es van aprovar un total de 15 punts, ja...


Passejada per conèixer les flors del nostre entornTurisme  17/04/2018

Passejada per conèixer les flors del nostre entorn

Activitat familiar, diumenge 22

17/04/2018. Continua el programa d’activitats familiars organitzades des de Vallirana Turisme. Aquest diumenge 22 d’abril, sota el títol “La flor inventada”, consistirà en una...


Concert de Primavera amb la Coral l’Esclat i l’Orfeó CataloniaCultura  17/04/2018

Concert de Primavera amb la Coral l’Esclat i l’Orfeó Catalonia

Divendres 20, dins els actes de les Jornades Intergeneracionals

17/04/2018. La Coral l’Esclat de Vallirana i l’Orfeó Catalònia de Cornellà oferiran dins els actes de les VIII Jornades Intergeneracionals el Concert de Primavera, amb temes del...


Sol·licitud d’autorització per a espectacles públics o activitats recreativesEntitats  16/04/2018

Sol·licitud d’autorització per a espectacles públics o activitats recreatives

Nou document per a optimitzar i millorar el flux d’informació entre entitats i Ajuntament

17/04/2018. S’ha editat un document nou perquè les entitats que vulguin organitzar activitats al municipi puguin fer-ne la sol·licitud a l’Ajuntament de forma que s’optimitzi i es...


Arriben les VIII Jornades IntergeneracionalsParticipació  16/04/2018

Arriben les VIII Jornades Intergeneracionals

Amb diverses activitats que inclouen la 3a Festa Holi

16/04/2018. Per vuitè any consecutiu l’Ajuntament organitza les Jornades Intergeneracionals que inclouen diverses activitats pensades perquè hi participi la ciutadania de totes les...


Escola Municipal de Música: activitats del 2n trimestre 2018Cultura  16/04/2018

Escola Municipal de Música: activitats del 2n trimestre 2018

S’inicien el 20 d’abril

16/04/2018. L’Escola Municipal de Música (EMM) Aureli Vila ha fet públiques les diverses activitats per a aquest trimestre, que s’inicien el divendres 20 d’abril amb lectures...


Foment confirma la voluntat de finalitzar la variant el més aviat possible, però no dona una data de finalitzacióVariant  13/04/2018

Foment confirma la voluntat de finalitzar la variant el més aviat possible, però no dona una data de finalització

Estudiaran la proposta de desviament de vehicles pesats per la AP-7 al seu pas per Vallirana

13/4/2018. L’Ajuntament de Vallirana ha rebut resposta a la carta dirigida al Ministre de Foment, Íñigo de la Serna, a data 31 de gener, sobre les obres de la variant de Vallirana. La...


S'inicia el període per fer propostes dels Pressupostos ParticipatiusParticipació  13/04/2018

S'inicia el període per fer propostes dels Pressupostos Participatius

Del 16 d'abril al 14 de maig

13/4/2018. Des de dilluns i fins al 14 de maig, tots valliranencs i valliranenques majors de 16 anys, i també les entitats locals, poden presentar les seves propostes, preferiblement...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Falten

1 Dia

per a les JORNADES INTERGENERACIONALS

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem