cercador

Agenda

Dilluns, 2 de Maig de 2016

Calendari Agenda: Maig de 2016
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 12526272829301
Setmana 22345678
Setmana 39101112131415
Setmana 416171819202122
Setmana 523242526272829
Setmana 6303112345

ENQUESTA

El proper 30 d'abril es farà la 1a Festa Holi a Vallirana. Saps què és? Hi penses participar?

Actualitat

Més noticies

AVIS. La Festa Holi s'ajornaJoventut  29/04/2016

AVIS. La Festa Holi s'ajorna

Per previsió de pluges tota la tarda

La Festa Holi prevista per demà a la tarda s'ajorna per previsió de pluges. Es farà dissabte, 21 de maig, a les 16.30 h.

Lamentem les molèsties.


Presentació oficial del Bus ExprésTransport Públic  29/04/2016

Presentació oficial del Bus Exprés

Aquesta tarda estarà present davant l’Ajuntament i ja dilluns 2 comença el servei

29/04/2016. El Bus Exprés, la nova línia E17 de la xarxa Exprés.cat que unirà Vallirana-Barcelona i Barcelona-Vallirana de forma directa passant només per Cervelló, es va presentar...


Sessió informativa sobre la presència de senglars a les zones urbanesMedi Natural  29/04/2016

Sessió informativa sobre la presència de senglars a les zones urbanes

Dimecres 4 de maig a les 7 de la tarda

28/04/2016. Davant l’actual problemàtica generada per la presència de senglars en zones urbanes de Vallirana, l’Ajuntament des de la seva Regidoria de Medi Ambient organitza per al...


Enquesta JoveJoventut  29/04/2016

Enquesta Jove

Sobre la Nit Jove de la Festa Major i l’Agenda Jove

28/04/2016. La Regidoria de Joventut amb la finalitat de conèixer l’opinió de la població jove del municipi en alguns aspectes concrets ha posat en marxa una enquesta on de forma...


Tindrem Bus ExprésTransport públic  28/04/2016

Tindrem Bus Exprés

Avui es fa la presentació oficial i divendres, de 16 a 20 h, davant l’Ajuntament, es donarà informació sobre el servei (estalvi de temps i serveis com wifi, premsa...)

28/04/2016. Finalment Vallirana tindrà Bus Exprés. Comptarà amb la línia del servei d’autobús E17 que s’incorpora a la xarxa exprés.cat i que, en aquest cas, cobrirà el servei...


“Aire, aigua i atmosfera”Cultura  28/04/2016

“Aire, aigua i atmosfera”

Exposició de Ramon Roblas

28/04/2016. Del 6 al 22 de maig es podrà visitar a la Masia Molí de Can Batlle l’exposició pictòrica de Ramon Roblas “Aire, aigua i atmosfera”, que s’inaugurarà el 6 de maig a...


III Curs d’iniciació al descens de canyons i engorjatsEntitats  28/04/2016

III Curs d’iniciació al descens de canyons i engorjats

Organitzat pel CEV

28/04/2016. La Secció Espeleològica d’Ordal del Centre Excursionista de Vallirana (CEV) organitza, per al 7 de juny, el III Curs d’iniciació al descens de canyons i engorjats. Per a...


Lliurament dels premis del Concurs d’Idees per al pavelló esportiuEsports  27/04/2016

Lliurament dels premis del Concurs d’Idees per al pavelló esportiu

Al guanyador, Sánchez+Payá Arquitectura, i als dos accèssits

27/04/2016. Divendres 29 a les 7.30 h de la tarda, a la Masia Molí de Can Batlle, es farà l’acte de lliurament de premis del Concurs d’Idees per a l’Avantprojecte del Pavelló...


Prepara’t una entrevista de feinaFormació  27/04/2016

Prepara’t una entrevista de feina

Sessió gratuïta, el 4 de maig

27/04/2016. La Regidoria d’Ocupació, Comerç, Empresa, Consum i Turisme organitza per al proper 4 de maig una sessió gratuïta (totalment finançada per l’Ajuntament) sota el títol...


L’AE Vallirana perd a Castelló per 3-1Esports  27/04/2016

L’AE Vallirana perd a Castelló per 3-1

Dissabte, comiat de la capitana Clara Cornet

27/04/2016. El sènior femení de segona divisió nacional de l’AE Vallirana va perdre per 3-1 en el seu desplaçament a Castelló. L’equip local –el Playas de Castellón– es jugava...


Sant Jordi 2016, tradició i participacióFestes  26/04/2016

Sant Jordi 2016, tradició i participació

Dissabte passat amb la Fira i diverses activitats culturals

26/04/2016. Sant Jordi va arribar a Vallirana i va fer estada al voltant de la Masia Molí de Can Batlle i del Parc de la Bassa, amb l’habitual fira amb presència d’entitats, artesans...


Les escoles bressol van celebrar Sant JordiFestes  26/04/2016

Les escoles bressol van celebrar Sant Jordi

La setmana passada

26/04/2016. Les dues escoles bressol municipals, la Talaia i els Barrufets, van celebrar la diada de Sant Jordi la setmana passada amb diversos actes dels quals ens han informat. La...


Es presenta el projecte “Vallirana Emprèn”Ocupació  25/04/2016

Es presenta el projecte “Vallirana Emprèn”

Una iniciativa subvencionada per l’Ajuntament per generar ocupació.

25/04/2016. En la línia de continuar apostant per l’ocupació i donar suport als ciutadans i ciutadanes que volen iniciar un negoci, l’Ajuntament de Vallirana ha presentat aquest matí...


Vallirana amb els refugiatsSolidaritat  25/04/2016

Vallirana amb els refugiats

Campanya per poder cooperar en l’acollida de refugiats

25/04/2016. Des dels Serveis Socials de l’Ajuntament, amb la col·laboració de la Comissió d’Ajuda als Refugiats, s’ha iniciat una campanya informativa perquè tots els valliranencs...


S’inicia la campanya informativa sobre el senglarVia Pública  22/04/2016

S’inicia la campanya informativa sobre el senglar

L’Ajuntament dóna a conèixer els perills i les prohibicions existents.

22/04/2016. L’Ajuntament de Vallirana inicia avui una campanya informativa per conscienciar la ciutadania dels perills i les prohibicions sobre la presència del porc senglar a la via...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem