cercador

Agenda

Dimarts, 24 de Gener de 2017

Calendari Agenda: Gener de 2017
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 12627282930311
Setmana 22345678
Setmana 39101112131415
Setmana 416171819202122
Setmana 523242526272829
Setmana 6303112345

ENQUESTA

Amb l'any nou, has fet algun propòsit nou i l'has començat a posar en pràctica?

Actualitat

Més noticies

Reconeixement de La Marató de TV3 a l’Ajuntament i entitats de ValliranaCooperació  24/01/2017

Reconeixement de La Marató de TV3 a l’Ajuntament i entitats de Vallirana

Diploma de la Fundació La Marató de TV3

24/01/2017. La Fundació La Marató de TV3 ha fet arribar a l’Ajuntament un diploma acreditatiu de la col·laboració rebuda amb motiu de la Marató 2016, dedicada a l’ictus i a les...


Primer Ple del 2017Municipal  24/01/2017

Primer Ple del 2017

Dijous 26 a les 18 h

24/01/2017. Aquest dijous se celebrarà la primera sessió ordinària del Ple municipal, a partir de les 18 h, a la Sala de Plens. L’ordre del dia conté 12 punts, 7 dels quals són...


Gran cap de setmana de Sant Sebastià23/01/2017

Gran cap de setmana de Sant Sebastià

Malgrat el fred i la pluja, s’hi van celebrar quasi una vintena d’activitats culturals, esportives i familiars.

23/01/2017. Aquest cap de setmana s’ha celebrat Sant Sebastià amb un gran ventall d’activitats esportives i culturals al municipi. Els actes es van iniciar divendres amb la celebració...


Adrián Robles i Víctor Bragulat, guanyadors del primer campionat de skate, bmx i scooterJoventut  23/01/2017

Adrián Robles i Víctor Bragulat, guanyadors del primer campionat de skate, bmx i scooter

Va comptar amb la presència de riders professionals

23/01/2017. Aquest dissabte, l’skate park de Vallirana va acollir la primera edició del campionat de skate, bmx i scooter de Vallirana, organitzat per la Regidoria de Joventut.El...


Curs sobre l’ús de fotos i vídeo en els mòbilsComunicació  23/01/2017

Curs sobre l’ús de fotos i vídeo en els mòbils

Per a majors de 55 anys

23/01/2017. La Biblioteca Josep M. López-Picó, la Fundació Pere Tarrés i la Regidoria de Cultura organitzen un curs sobre la utilització de fotos i vídeos en els aparells mòbils...


Esfondrament del sostre del c/Verge de Montserrat n.1921/01/2017

Esfondrament del sostre del c/Verge de Montserrat n.19

Sense danys personals i amb una ràpida actuació municipal i dels bombers

21/01/2016. Aquest matí s’ha produït l’esfondrament del sostre de la vivenda del c/Verge de Montserrat n. 19 que afortunadament no ha ocasionat danys personals, tot i que la vivenda...


Cap de setmana llarg de Sant Sebastià19/01/2017

Cap de setmana llarg de Sant Sebastià

Concentra la gran majoria d’actes

19/01/2017. Arriba Sant Sebastià amb el 162è Vot de Poble de Vallirana, i ho fa amb un programa d’actes que comença demà divendres, amb la Diada de Sant Sebastià, que inclou,...


L’IES Vall d’Arús participa en el projecte “Sharing to learn”19/01/2017

L’IES Vall d’Arús participa en el projecte “Sharing to learn”

Consisteix a reforçar els coneixements d’anglès dels alumnes de les escoles del municipi

19/01/2017. L’IES Vall d’Arús, dins el projecte Servei Comunitari de l’IES, participa en el projecte “Sharing to learn”, mitjançant el qual els alumnes de 4t d’ESO i 1r de...


Els usuaris del SAD esmorzen amb l’alcaldessaServeis Socials  18/01/2017

Els usuaris del SAD esmorzen amb l’alcaldessa

Aquest és el cinquè any que se celebra aquesta trobada.

18/01/2017. El restaurant l’Escut de Vallirana va acollir dilluns el tradicional esmorzar de l’alcaldessa, Eva Martínez, amb la gent gran del Servei d’Atenció Domiciliària, que es...


Període inscripcions a les proves de català 2017Llengua  18/01/2017

Període inscripcions a les proves de català 2017

Per obtenir el certificat oficial

18/01/2017. Des del Servei Local de Català s’informa que el proper 2 de febrer s’obre el període d’inscripcions per a la convocatòria de proves de català del 2017, per obtenir el...


“Los Supermanes sin capa”, guanyadors de la VIII Copa Familiar de relleusEsports  17/01/2017

“Los Supermanes sin capa”, guanyadors de la VIII Copa Familiar de relleus

Hi van participar 16 equips

17/1/2017. Després del bany de Sant Sebastià, la piscina coberta del CEM va ser l’escenari de la vuitena edició de la Copa Familiar de Sant Sebastià organitzada pel Club Natació...


Raul Montilla presentarà “Vallarana” per Sant SebastiàLiteratura  17/01/2017

Raul Montilla presentarà “Vallarana” per Sant Sebastià

Premi de novel·la juvenil CEPA

17/01/2017. El periodista i escriptor Raúl Montilla, veí de Vallirana, presentarà el divendres 20 de gener amb motiu de la diada de Sant Sebastià la seva darrera creació...


Les parelles lingüístiques, ara també en format virtualCatalà  17/01/2016

Les parelles lingüístiques, ara també en format virtual

Es podrà fer el Voluntariat per la Llengua per videoconferència

17/01/2017. A Vallirana ja fa anys que des del Consorci per a la Normalització Lingüística s’organitzen les parelles lingüístiques amb molt d’èxit. Ara s’amplia la possibilitat...


Pol Martínez i Gina Tutusaus, guanyadors del Bany de Sant Sebastià 2017Esports  16/01/2017

Pol Martínez i Gina Tutusaus, guanyadors del Bany de Sant Sebastià 2017

L’aigua de la piscina exterior estava a 5 graus

16/01/2017. El Club Natació Vallirana va donar el tret de sortida al programa de Sant Sebastià 2017 amb una activitat apta només per a valents: el Bany de Sant Sebastià.Una tradició...


Consells davant la previsió de descens de temperaturaMedi Naural  16/01/2017

Consells davant la previsió de descens de temperatura

Tant pel fred com per possibles glaçades

16/01/2017. Es preveu que les temperatures baixin en les properes hores, especialment entre dimarts i dimecres, i que en el cas de Vallirana aquestes arribin a valors negatius en horaris...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Falten

4 Dies

QUEDEN D'ACTIVITATS DE SANT SEBASTIÀ 2017

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem