cercador

Agenda

Divendres, 27 de Maig de 2016

Calendari Agenda: Maig de 2016
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 12526272829301
Setmana 22345678
Setmana 39101112131415
Setmana 416171819202122
Setmana 523242526272829
Setmana 6303112345

ENQUESTA

Has vist el projecte guanyador del Concurs d'Idees per al pavelló esportiu? Què n'opines?

Actualitat

Més noticies

V Fira del Vi i del Cava de ValliranaFires  26/05/2016

V Fira del Vi i del Cava de Vallirana

18 i 19 de juny

26/05/2016. El cap de setmana del 18 i 19 de juny arriba la 5a edició de la Fira del Vi i del Cava de Vallirana, amb un total de 14 cellers, 7 carpes de la restauració local, així com...


El PIDCES fa prevenció sobre els efectes de les drogues i el tabacJoventut  26/05/2016

El PIDCES fa prevenció sobre els efectes de les drogues i el tabac

Activitats destinades als alumnes de secundària.

26/05/2016. Coincidint amb la setmana sense fum i el dia mundial de la Salut, la Regidoria de Joventut ha organitzat un PIDCES molt didàctic amb els alumnes de secundària del municipi.Les...


Obertes les inscripcions a les Colònies de l’EsplaiEntitats  26/05/2016

Obertes les inscripcions a les Colònies de l’Esplai

Enguany seran al Castell de l’Areny

26/05/2016. El Grup d’Esplai Parròquia de Vallirana ha obert el període d’inscripcions per a les colònies d’estiu d’aquest any, que seran de l’1 al 10 d’agost, a la casa de...


El pas de l’escola bressol a P3Ensenyament  25/05/2016

El pas de l’escola bressol a P3

Xerrada informativa

25/05/2016. Aquest dilluns a la tarda, a les instal·lacions de l’escola bressol municipal Els Barrufets, es va fer una xerrada informativa sobre el pas de l’escola bressol a...


Martina Roig, del Pompeu Fabra, premiada al Concurs BBVA de Dibuix EscolarEnsenyament  25/05/2016

Martina Roig, del Pompeu Fabra, premiada al Concurs BBVA de Dibuix Escolar

Segon premi de la seva categoria

25/05/2016. Martina Roig Soto, alumna de 3r A del Pompeu Fabra, va rebre el segon premi de la seva categoria en el 35è Concurs BBVA de Dibuix Escolar 2016, pel seu treball basat en el...


Dijous 26, sessió ordinària del ple municipalMunicipal  24/05/2016

Dijous 26, sessió ordinària del ple municipal

Entre els 16 punts, 7 mocions

24/05/2016. Dijous 26 de maig a les 20 h es farà a la sala de plens la sessió ordinària del ple municipal corresponent al mes de maig. A la convocatòria de la sessió s’inclouen 16...


Homenatge del futbol local a Pepe ReyesEsports  24/05/2016

Homenatge del futbol local a Pepe Reyes

Exjugador del Vallirana i el FC Barcelona, entre altres equips

24/05/2016. Diumenge 22, el Club Atlètic Veterans de Vallirana, amb la col·laboració del CF Vallirana, va organitzar l’homenatge del que fou un dels referents del futbol valliranenc...


L’Aleví B de la Penya Blaugrana, campió de lligaEsports  24/05/2016

L’Aleví B de la Penya Blaugrana, campió de lliga

Pujarà a 2a divisió

24/05/2016. L’equip aleví B de la Penya Blaugrana Vallirana va assolir aquest passat cap de setmana el títol de lliga en el grup 14 de la tercera divisió de la Federació Catalana de...


Xavier Zambrano, guanya el López-Picó amb “Va durar”Cultura  23/05/2016

Xavier Zambrano, guanya el López-Picó amb “Va durar”

Dissabte es va fer el lliurament del premi

23/05/2016. El Casino Valliranenc va tornar a ser l’escenari de l’acte de lliurament dels premis literaris Vila de Vallirana que va proclamar com a guanyador del 40è Concurs de Poesia...


Vallirana es vesteix de color amb la primera festa HoliJoventut  23/05/2016

Vallirana es vesteix de color amb la primera festa Holi

Hi van participar més de 1.000 persones i es van vendre 3.640 sobres de colors.

23/5/2016. Aquest dissabte s’ha celebrat la primera festa Holi de Vallirana. Un festival de música i color que va omplir de gom a gom el parc central, amb l’assistència de més de...


El Parc Central, a ritme de ZumbaJoventut  23/05/2016

El Parc Central, a ritme de Zumba

Hi van participar més de 400 persones.

23/5/2016. Més de 400 persones van omplir dijous el Parc Central amb motiu de la Masterclass de Zumba, organitzada per la Regidoria de Joventut, en el marc de la Setmana...


La Festa Holi, aquest dissabte sí!Activitats  20/05/2016

La Festa Holi, aquest dissabte sí!

A partir de les 16.30 h al Parc Central

20/05/2016. Després de la suspensió del passat 30 d’abril, aquest dissabte 21 de maig arriba la Festa Holi, una de les principals novetats que es van incloure a la celebració de la...


Casal d’Estiu 2016 amb el CEVEntitats  20/05/2016

Casal d’Estiu 2016 amb el CEV

Del 22 de juny al 29 de juliol

20/05/2016. El Centre Excursionista de Vallirana i NatTurístic han obert les inscripcions per al Casal d’Estiu 2016 per a infants de 6 a 12 anys. Començarà el 22 de juny, acabarà el...


Curs de gestió comercial per al sector agroalimentariFormació i Ocupació  20/05/2016

Curs de gestió comercial per al sector agroalimentari

Formació de 280 hores subvencionades per la Diputació de Barcelona.

20/5/2016. Amb l’objectiu de millorar les competències professionals i facilitar la recerca de feina, la Diputació de Barcelona subvenciona un curs de gestió comercial al sector...


Vespre literari a Vallirana aquest dissabteCultura  19/05/2016

Vespre literari a Vallirana aquest dissabte

Lliurament dels premis literaris de la vila

19/05/2016. Aquest dissabte, a partir de les 7 h de la tarda, al Casino Valliranenc, es farà el lliurament dels diversos premis literaris del municipi, encapçalats per la 40a edició del...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem