cercador

Agenda

Dimecres, 18 de Octubre de 2017

Calendari Agenda: Octubre de 2017
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 12526272829301
Setmana 22345678
Setmana 39101112131415
Setmana 416171819202122
Setmana 523242526272829
Setmana 6303112345

ENQUESTA

L'11 de novembre arriba una nova edició de la Passejada Nocturna. Hi participaràs?

Actualitat

Més noticies

Consulta les sortides de marxa nòrdica17/10/2017

Consulta les sortides de marxa nòrdica

Comencen el 29 d’octubre

17/10/2017. Ja es coneixen les dates de les sortides de marxa nòrdica d’aquest trimestre organitzades per l’Ajuntament de Vallirana, amb la col·laboració de Dbike. El preu és de 3...


El consum d’aigua no ha baixat malgrat la crida a la ciutadania16/10/2017

El consum d’aigua no ha baixat malgrat la crida a la ciutadania

Continua la situació crítica en les reserves d’aigua potable

16/10/2017. L’Ajuntament de Vallirana informa que continua la situació crítica en les reserves d’aigua potable al municipi i, malgrat la crida a la cooperació ciutadana, el consum...


Thibaut García, en el 3r concert del Festival de GuitarraCultura  16/10/2017

Thibaut García, en el 3r concert del Festival de Guitarra

Dissabte 21, a les 20 h

16/10/2017. El Festival de Guitarra Clàssica de Vallirana continua endavant i després del concert de Manel García el passat 14 d’octubre, aquest proper dissabte 21 serà el torn de...


La Policia Local i Protecció Civil de Vallirana cooperen en les tasques de comunicació sobre la situació crítica de l'aigua14/10/2017

La Policia Local i Protecció Civil de Vallirana cooperen en les tasques de comunicació sobre la situació crítica de l'aigua

Estan fent arribar a la ciutadania la informació sobre la situació actual i les prohibicions i recomanacions del ban

Durant els darrers dies, la Policia Local, Protecció Civil de Vallirana i diversos treballadors municipals estan cooperant amb l'Ajuntament de Vallirana per a fer arribar a tots els veïns...


Situació crítica en les reserves d’aigua potableServeis  11/10/2017

Situació crítica en les reserves d’aigua potable

Crida a reduir el consum d’aigua del municipi i pla de xoc

11/10/2017. Malgrat les mesures preses a partir del ban municipal del passat setembre relatiu a la situació del cabal d’aigua potable dels pous que incloïa diverses prohibicions, les...


Obres de pacificació i senyalització de c/ CuatrecasesVia pública  13/10/2017

Obres de pacificació i senyalització de c/ Cuatrecases

No es tallarà el trànsit però hi haurà pas alternatiu

13/10/2017. Està previst que dilluns 16 comencin les obres de pacificació i senyalització de trànsit al carrer doctor Cuatrecasas. Està previst també que les obres s’acabin el 30...


Tallers de Serveis Socials per a una millor gestió de la llarInformació  13/10/2017

Tallers de Serveis Socials per a una millor gestió de la llar

Oberts a tothom però especialment adreçats a usuaris dels Serveis Socials

13/10/2017. En les properes setmanes es faran 3 tallers informatius adreçats especialment a les persones usuàries dels Serveis Socials i dedicats al pressupost familiar, a planificar,...


Nova mostra de solidaritat amb la Recollida d’AlimentsServeis Socials  11/10/2017

Nova mostra de solidaritat amb la Recollida d’Aliments

Èxit de la campanya del passat cap de setmana

10/10/2017. Sota l’organització de la Regidoria de Serveis Socials i la Taula de Cooperació Social i Treball amb Famílies en Risc, i amb la inestimable col·laboració de diferents...


Manel García en el 2n concert del Festival de Guitarra Clàssica 2017Cultura  11/10/2017

Manel García en el 2n concert del Festival de Guitarra Clàssica 2017

Dissabte 14, a les 20 h, a la Masia

10/10/2017. Després del concert de Sergi Vicente aquest passat dissabte, arriba el torn de Manel García en el 2n concert del Festival de Guitarra Clàssica de Vallirana dedicat enguany al...


Més de tres-centes persones participen a la 15a edició de la Kàrstica BTT ValliranaEsports  10/10/2017

Més de tres-centes persones participen a la 15a edició de la Kàrstica BTT Vallirana

Enguany es podia escollir entre tres recorreguts

10/10/2017. Diumenge es va celebrar la quinzena edició de la Kàrstica BTT memorial Àngel Noguera, organitzada pel club ciclista Pinxo, amb la col·laboració de l’Ajuntament. Una cita...


El Ple va aprovar 3 mocions de condemna per la violència de l’1 d’octubreMunicipal  10/10/2017

El Ple va aprovar 3 mocions de condemna per la violència de l’1 d’octubre

El passat dijous també es va aprovar la creació de la Comissió dels Pressupostos Participatius

10/10/2017. Tot i que el Ple inicialment tenia només una moció relativa a la situació actual de Catalunya, al final van ser 3 les mocions presentades, totes elles de condemna per...


Intens cap de setmana amb solidaritat, cultura i esportParticipació  06/10/2017

Intens cap de setmana amb solidaritat, cultura i esport

Campanya de recollida d’aliments, xerrada, Festival de Guitarra, Jornades Europees del Patrimoni, pedalada i teatre

06/10/2017. Els darrers actes del programa de Sant Mateu, amb una xerrada, la Kàrstica i el teatre, conjuntament amb la Campanya solidària de recollida d’aliments, el Festival de...


Nou servei d’intercanvi de sacs de podaMedi Ambient  05/10/2017

Nou servei d’intercanvi de sacs de poda

Pretén reduir els residus de bosses de polietilè i agilitzar la recollida domiciliària

5/10/2017. La Regidoria de Medi Ambient ha informat que, dins la campanya Ben Net Ben Fet, avui s’ha iniciat un nou servei d’intercanvi de sacs de poda per als usuaris del servei...


Taller “Amb els pèls de punta!”Infantil  05/10/2017

Taller “Amb els pèls de punta!”

Adreçat a infants de 8 a 12 anys

05/10/2017. Des de la Biblioteca Municipal, amb col·laboració amb el Servei d’Intervenció Socioeducativa del Consell Comarcal del Baix Llobregat i la Regidoria de Cultura de...


Sortida a la Garrotxa amb “Descobreix Catalunya”Cultura  05/10/2017

Sortida a la Garrotxa amb “Descobreix Catalunya”

Dimarts 17 d’octubre

05/10/2017. La propera sortida de la programació cultural “Descobreix Catalunya”, que organitzen la Coral l’Esclat i la Regidoria de Cultura, serà el dimarts 17 d’octubre a la...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Falten

24 Dies

per a la PASSEJADA NOCTURNA

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem